Vaikų dienos užimtumo stovykla Kašonių bibliotekoje

stovykla_Kašonyse_18.jpg

Vaikų dienos užimtumo stovykla Kašonių bibliotekoje

Kašonių bibliotekoje dvi savaites vyko vaikų dienos užimtumo stovykla. Jos metu vyko įvairūs edukaciniai užsiėmimai Jiezno kultūros ir laisvalaikio centre, Jiezno bibliotekoje, Kaišiadorių rajono Darsūniškio ir Kalvių bendruomenėse, Kašonių bibliotekoje ir jos kiemelyje, pas anglų kalbos mokytoją Janiną.Taip pat vyko ekskursijos po Darsūniškį, Kalvius, Jiezną, žygiai pėsčiomis po Jiezno seniūniją, popietės, akcijos, įvairūs sportiniai ir didaktiniai žaidimai.Didelį įspūdį paliko ekskursijos po Darsūniškį ir Jiezną.

Kaišiadorių rajono Darsūniškio miestelyje mus sutiko Darsūniškio bendruomenės pirmininkė Rasa. Ji mielai pravedė įdomią ekskursiją po Darsūniškio įžymybes: Darsūniškio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia, Darsūniškio piliakalnis, Darsūniškio mineralinis šaltinis ir Darsūniškio akmuo, senosios Darsūniškio kapinės ir 700 ąžuolas.

Kaimas unikalus 3 vartais–koplytėlėmis: Šv. Agotos šiaurėje (pakeliui į Kruonį), Šv. Jurgio rytuose (pakeliui į Užgirėlį), Šv. Kazimiero pietuose.

Bažnyčioje klebonas papasakojo apie bažnyčią, pagrojo labai gražias melodijas, padovanojo po paveikslėlį.

Pakeliui namo, prie Vilūnų gyvenvietės, aplankėme archeologus. Jie supažindino su archeologų darbu,  parodė čia rastus akmens amžiaus radinius, atkastą gyvenvietę ir didelę kapavietę.

Jiezne aplankėme Jiezno kultūros ir laisvalaikio centre atidaryta Lietuvos nacionalinio muziejaus parengta paroda „Tautinis kostiumas – graži ir nesenstanti mada. Lietuvių kostiumas senosiose nuotraukose“. Direktorė Dalia įdomiai supažindino su spalvomis bei įvairove kerinčiu visų Lietuvos etnografinių regionų tautiniu kostiumu.

Jiezno bibliotekoje mus sutiko bibliotekininkės Vilma ir Sigutė, kurios supažindino su biblioteka, stebėjome pasaką apie meškiuką Rudnosiuką.

Prie partizanų paminklo padėjome gėlių ir uždegėme žvakutes prie čia palaidotų kraštiečių Vytauto Kandroto ir Vinco Žuromsko.

Jiezno gaisrinėje gaisrininkas Albinas supažindino su gaisrininko darbu, pravedė ekskursiją po gaisrinę.

Apžiūrėjome Jiezno gražiai sutvarkytas erdves, išsimaudėme Jiezno ežere. Kibinais vaišino mūsų nuolatinė rėmėja Ramutė.

Edukacinius užsiėmimus vedė Darsūniškio bendruomenės pirmininkė Rasa, Kalvių bibliotekininkė Irena, Kruonio gimnazijos dailės mokytoja Genutė, Jiezno gimnazijos anglų k. mokytoja Janina, Jiezno kultūros ir laisvalaikio centro direktorė Dalia, Jiezno bibliotekininkės Vilma ir Sigutė, Kruonio gimnazijos tikybos mokytoja Rita.

Stovyklą rėmė kaimo bendruomenė „Kašonys“, UAB „Kašonių verslas“, Ramutė Dumalakienė, Janina Bartusevičienė, Edita Kabašinskienė.

Danutė Bajorienė